2 Aralık 2013 Pazartesi

gazeteden vazo


 Yeni bir geri dönüşüm daha. Bu sefer gazetelerden vazo yaptım.


Farklı açılardan resmini çektim ki tam anlaşılsın ;))) Gelelim yapım aşamalarına. İlk olarak gazeteleri ince uzun dikdörtgen olarak kesiyoruz, daha sonra ucuna şişi koyuyoruz ve sarıyoruz , son olarak da  ucunu yapıştırıyoruz. Şiş yerine çöp şiş de kullanabilirsiniz.


 

 Daha sonra kare bir taban hazırlıyoruz kendimize, karton veya kutu kullanabilirsiniz. Resimde görüldüğü gibi yapmış olduğumuz ruloları yapıştırıyoruz.


 Daha sonra bu şekilde üstten alıp diğer köşedeki çubuğun üzerine koyarak vazomuzu örüyoruz. 


Çubuklar küçüldükçe önceden sarmış olduğumuz çubukları uçlarına ekleyerek örme işlemine devam ediyoruz.

Vazomuz bu şekli alana kadar örme işlemine devam ediyoruz. Nasıl beğendiniz mi?

6 yorum:

 1. geri dönüşüm işlerini çok seviyorum. Bende çalışmalarımda çok sık atık malzeme kullanırım elinize ve emeğinize sağlık

  YanıtlaSil
 2. gazete kâğıdı ile ilgili geri dönüşüm örnekleri internette bolca mevcut, ancak sizin vazonuz hem yapım tekniği , hem de görüntüsü açısından farklı ve şık. Ellerinize sağlık.

  YanıtlaSil
 3. çok beğendim. ben bunun bir benzerini kuru dallarda görmüştüm., ama yapamadım, hep aklımda kaldı. belki izninizle bundan yaparım. çok güzel. sevgilerimle

  YanıtlaSil
 4. beğenmenize çok sevindim, yorumlar için teşekkür ederim .''özlem berberoğlu'' tabiki yapabilirsiniz , bu yüzden paylaştım zaten ;)))
  yaptıktan sonra aklıma geldi aynı yöntemle pipetler de kullanılabilinir, o da farklı olur sanırım..

  YanıtlaSil
 5. Oncelikle ellerinize saglık. Aylardir su gazete, dergi kagitlariyla ugrasiyorum ama yok ortaya hala bir sey cikabilmis degil. Belki 50 farkli yere baktim, video izledim, benimkiler ne kullanirsam kullanayim kagit olarak egilip bükülüyor, hic duzgun durmuyor:(( azimliyim yine de, elbet becerecegim ))

  YanıtlaSil
 6. aradan ne kadar uzun zaman geçmiş bakar mısınız? bu azimle kesinlikle başaracaksınızdır ben eminim :))
  beğenmenize sevindim. beni en çok zorlayan kağıtları rulo yapmak çok vakit alıyor ama vazoyu oluşturmak çok zevkli idi.
  deneyin bence.

  YanıtlaSil